דק אורן עם ספסל בהיקף

דק אורן

דק אורן הוא אחד מהסוגים הנפוצים ביותר בישראל בקטגוריית הדקים למיניהם. הטעמים לכך נובעים מנוחות העבודה עם דקים אלו ועלויותיו הסבירות. כיום דקים מעץ אורן הם הזולים ביותר בישראל. יש ניסיון רב ללא מטע בעלי מקצוע בהתקנה של דקים אלו וזאת מאחר שהעצים שמהם מורכבים הדקים מיובאים לישראל במשך שנים ארוכות להבדיל מסוגים אקזוטיים אחרים של עצים שמיובאים לארץ רק לאחרונה. בנוסף, אורן הוא עץ רך, קרי הרבה יותר לבנות דק מעץ און לעומת בנייה של דק איפאה.

איכות העץ

איכות העץ שמשמש לבניית דק אורן נמדדת במספרים והמספר מייצג את כמות העיניים של העץ עבור כל מטר אורך. עץ אורן פיני רמה חמש נחשב לעץ האיכותי ביותר עבור דקים אלו. היבוא של עצי אורן לארץ מגיע מארצות שונות ובעיקר מפינלנד ומרוסיה. דקים מעץ אורן עוברים תהליך של חיטוי ורק אז מיובאים. את הדקים הללו ניתן לזהות באמצעות הגוון הירוק של העץ לאחר שעבר את תהליך החיטוי. תהליך החיטוי הוא הכרחי לשמירה על העץ, משום שהדקים נדרשים לעמוד בתנאים קיצוניים של אקלים ובסביבה עם לא מעט חרקים.

צביעה ושימון דקים

דק איפאה למשל לא חייב לעבור תהליך חיטוי זה בעקבות החסינות הטבעית שלו. יש לצבוע בשמן דקים את הדק מאורן בעיקר אם מדובר בעצים רכים. השימון הראשון של הדק נדרש להיעשות רק לאחר שבועיים עד חודש ממועד ההתקנה משום שהדק צריך עדיין להתייבש לאחר התהליך של החיטוי. דקים שייצבעו מייד לאחר שהותקנו יפלטו שרף ובנוסף הצבע שלהם לא ייקלט טוב בעץ. יש לבצע את השימון אחת לתקופה של חצי שנה עד שנה, על פי התנאים שבהם עתיד לעמוד הדק.

מידות

עצים עבור דק אורן מוצעים כיום למכירה במגוון רחב של מידות ובעובי משתנה. העץ יכול להגיע באורך של בין שלושה עד שישה מטר, והמידות קופצות ביחידות של שלושים ס"מ, כלומר 330 ס"מ, 360 ס"מ וכן הלאה. הדק הנפוץ ביותר מבחינת המידות מגיע בעובי של 33 ס"מ ורוחב של 14 מ"מ.

מרפסת מקורה מעץ עם דק/

דק איפאה

עץ איפאה נחשב כיום לאחד מהסוגים הטובים ביותר לבניית דקים. עץ האיפאה גדל בברזיל וצבעו הוא חום שוקולד עשיר, ומצטיין בקשיחות ועמידות גבוהה. לבניית דק איפאה ישנם כמה יתרונות מרכזיים, לרבות לשימוש בעץ איפאה לצרכים דומים כמו בניית פרגולות, רצפות עץ וכן הלאה. היתרון הראשון נובע מהקשיות של עץ האיפאה. זהו עץ קשיח במיוחד ועל כן דקים שנעשים ממנו הם בעלי עמידות גבוהה נגד שחיקה, פגיעות, שריטות וכן הלאה.

יתרונות של עץ איפאה לבניית דקים

עץ האיפאה נחשב לבחירה האידיאלית עבור בניית דקים פעילים, כאלה שנהוג לשחק עליהן ולהזיז על גביהם רהיטים כבדים. עץ האיפאה מקורו ביערות הגשם של ברזיל, וכתוצאה מכך הוא יכול להתמודד היטב ולאורך זמן עם לחות גבוהה. דק איפאה יחזיק מעמד למשך שנים רבות יותר דווקא במקומות גשומים. עץ האיפאה איננו נפגע ממזיקים ואף דוחה אותם הן בשל קשיותו והן בעקבות הרכבו הכימי. הדק יישאר אם כן שלם ואיכותי למשך תקופה ארוכה. עץ איפאה לא כולל עיניים והמשטח שלו נראה חלק, אחיד, יוקרתי ומרשים.

גוונים וצבעוניות

כמו כן העיניים של העץ צוברות לרוב לחות, יוצרות עיוותים בעץ, מתפרקות ובסופו של יום כרוכות בעבודות ליטוש עבור כל המשטח. כל הנתונים הללו לא מאפיינים משטחים מעץ איפאה. דק שמורכב מלוחות עץ איפאה הוא בעל מראה מגוון ומגיע לרוב בצעי חום ושוקולד עשירים אשר יוצרים מראה יוקרתי. משום שעץ איפאה הוא קשה במיוחד, ההתפשטות וההתכווצות שלו בחום וקור היא גבוהה יחסית. על מנת להימנע מעיוותים, חשוב להציב את הדק על גבי תשתית צפופה וחזקה במיוחד, הרבה יותר מזו אשר נבנית במסגרת בנייה של דקים מעצים אחרים.

רגישות לקרינת השמש

עץ האיפאה הוא בעל רגישות לקרינת השמש ויכול לשנות את צבעו משוקולד עשיר לאפור. כתוצאה מכך רצוי להתקין דק איפאה באזורים עם קרינת שמש מועטה, בצד צפוני, במקומות עם סוככים ואם אפשר אז באזורים מקורים, תחת גגון או על יד בריכה מקורה. על מנת לשמור על צבעו העשיר של הדק חשוב לטפל בו באמצעות שמן מיוחד שנועד לטיפול בדקים.

 

אירועים בגינה

רשתות הצללה לאירועים

רשתות הצללה לאירועים בבית

רשתות הצללה הן פיתרון מצוין לאירועים, חסכוני, פשוט ויעיל במיוחד לצורכי הגנה נגד קרני השמש הלוהטות, הורדת הטמפרטורה באזור המוצל בימים חמים ומתן תחושה נעיצה לשבת מתחת לרשת הצל במשך כל ימות השנה. ישנם יתרונות רבים לרשת ההצללה, וכל מתחם שמכוסה בה הוא מואר לגמרי מאחר ולא קיימת חסימה מלאה של קרני האור. נתון זה הופך את רשת הצל ליעילה לא רק בקיץ אלא גם בחורף. בנוסף, רשת הצל מסננת את קרני השמש ועל ידי כך מצמצמת בצורה ניכרת את הפגיעה של הקרניים המזיקות.

יתרונות רשת הצל

רשתות הצללה גורמות לאוויר החם לעלות מעלה ובנוסף מאפשרות מעבר אוויר חופשי. בזאת הרשת מעניקה אפשרות לאוורור השטח. באמצעות רשתות אלו ניתן לכסות שטחים גדולים מבלי הצורך בקונסטרוקציות מסובכות. על ידי כיסוי ברשת הצללה ניתן ליצור מתחם פרטי ומוגדר אשר מבדיל אותו מהסביבה החיצונית כמו למשל מגרשי משחקים. ישנם עוד יתרונות נוספים לרשתות הצל שנחשבים למשניים יחסית כמו מתן הגנה נגד פגעים שונים של לכלוך עצים לדוגמא ומתן הגנה נגד רוחות חזקות באזורים ובמצבים מסוימים.

היכן ניתן למצוא את רשתות הצל?

באמצעות רשת צל נהוג לבצע כיסויים עבור שורה ארוכה של צרכים, החל מרשתות לאירועים, למקומות ציבוריים כמו מוסדות חינוך, גני שעשועים ופארקים, בתים פרטיים וכן מבני תעשייה וחקלאות. בעונת החורף ניתן לקפל את הרשת ולאחסן אותה עד שתגיע שוב עונת הקיץ השמשית. השימוש ברשתות הצללה הולך וצובר תאוצה לאחרונה בעיקר בבתי ספר, גני ילדים, מגרשי ספורט, מוסדות חינוך ופארקים ציבוריים. זאת בעקבות המודעות שהולכת וגוברת לגבי נזקי השמש במקביל לעלייה באיכות החיים.

מגרשי משחקים ובריכות

ללא פיתרון הצללה דוגמת רשת צל, אין כמעט אפשרות ליהנות בגני משחקים במיוחד אם מדובר בשעות הצהריים. הרשת יוצרת את האווירה הנעימה והמוצלת הנדרשת במקומות ציבוריים אלו. ישנה חשיבות גדולה מאד לרשתות אם ומדובר על ילדים בעלי רגישות גבוהה לשמש. גם בבריכות השחייה ישנה חשיפה מוגברת לשמש ועל כן נדרשת הגנה מפני קרני השמש המזיקות באמצעות פרישה של רשת צל על כל הבריכה או על חלקים ממנה.

רשתות הצללה

רשתות הצללה

הפתרון הנייד והנוח

כיום ניתן למצוא שורה ארוכה של אמצעים שנועדו לספק לנו הגנה נגד קרני השמש הלוהטות והשמש החזקה בעונת הקיץ. אולם רוב האמצעים שעומדים כיום לרשותנו מחייבים ברובם אם לא בכללם התקנה ארוכה ומיוחדת. היתרון המרכזי של רשתות הצללה נובע מכך שאין הן מחייבות היערכות והכנה מוקדמת מפרכת, ולמעשה כל שיש לבצע הוא לפתוח את הרשת ולאחר מכן לתלות אותה מעל האזור המבוקש. יתרון נוסף של פתרונות הצללה אלו נובע מהמגוון הרב שבהן מוצעות הרשתות הכולל מבחר מידות וסוגים.

אפשרות בחירה מגוונת מתוך מבחר רשתות הצללה

בנוסף, ישנה אפשרות בחירה מגוונת גם בין סוגי הצבעים של רשתות הצל והן יכולות להגיע בצבע שחור, שמנת, כחול, אדום, ירוק, צהוב וכן הלאה. רשתות הצללה מעניקות פיתרון איכותי, מיידי וזול והן כוללות רצועות חיזוק עמידות וטבעות. אפשר במידת הנדרש להוסיף לרשת תיק נשיאה איכותי. בעת רכישה של רשתות צל, ישנה חשיבות עליונה לבדיקת החוזק ואיכות חומרי הגלם שמהם נעשתה הרשת. הרשת נדרשת לעמוד בתנאים של חום כבד, ובדרך כלל גם בלחצים מאד גבוהים שמופעלים על ידי הרוח.

קריטריונים חשובים לבדיקה טרם הרכישה

כתוצאה מכך יש לוודא תחילה כי הרשת אכן מספקת לכם מענה הולם על פי דרישותיכם לחוזק מרבי ואורך חיים מקסימאלי. בקניית רשתות צל יש לבדוק על פי איזה תקן הרשת יוצרה ולברר בנוסף האם הרשת עברה מבחני מאמץ ומהו אורך החיים שלה כפי שהגדירה החברה המייצרת. יש לזכור כי רשתות באיכות גבוהה יוכלו לשמש ולשרת אותנו בצורה הרבה יותר טובה ולתקופה הרבה יותר ארוכה. ייצור של רשתות צל הפך לאחרונה להיות מדע של ממש, הרשתות מגיעות עם תו תקן ומעכב בערה.

עלויות הרשתות

ישנו היצע עשיר ומגוון של רשתות הצללה המוצעות למכירה בשוק של היום. היצע זה הוביל לתחרות הולכת וגוברת בין בתי העסק השונים אשר מאפשרת לנו הצרכנים למצוא רשתות אלו בעלויות משתלמות של ממש ואף חסרות תקדים. על כן מומלץ מאד לערוך סקר שוק מעמיק בעת בחירת הרשת כדי ליהנות מחיסכון מרבי בהוצאות.

 

 

פרגולות חשמליות מתכווננות

פרגולות חשמליות מתכווננות

התקנה של פרגולה חשמלית בגינה, בחצר או במרפסת הבית יכולה לשנות בצורה משמעותית את האווירה של החלל. פרגולות מוסיפות לא מעט לנוף ולעיצוב המאפיין את הבית וקיימים היום מאות עיצובים ייחודיים ומגוונים של פרגולות שמספקות מענה הולם עבור צרכים ודרישות מגוונות. אם ברצונכם לרכוש פרגולה שתספק הגנה נגד השמש הקופחת או פרגולות חשמליות מתכווננות שתיפתח לאחר השעות החמות ביממה ותעניק אפשרות להתאוורר ממזג האוויר הקריר, אנו ממליצים לכם להמשיך בקריאת המאמר הנוכחי.

מגוון אפשרויות- פרגולות מאז ועד היום

ישנן אפשרויות רבות ומגוונות שעומדות עתה בפניכם, והדבר היחיד שנותר לעשות הוא לבחור את האידיאלית ביותר מביניהן. פרגולות עברו לאחרונה לא מעט שינויים. קודם כל ישנו מגוון הרבה יותר רחב מבחינת הצורות והעיצובים, החל מפרגולות קטנות עם דק וכלה בפרגולות שיזוף עם גג נפתח. בנוסף ישנה אפשרות כיום לרכוש פרגולות מחומרי גלם שונים שאינם מסתכמים רק בעץ רגיל וסטנדרטי אלא גם בפרגולות אלומיניום בעלות כושר עמידות וחוזק גבוה במיוחד ועם מראה מרשים.

פיתוחים טכנולוגיים מרשימים – פרגולות חשמליות מתכווננות

גם ברמה הטכנולוגית עברו הפרגולות של היום שינויים רבים אשר מאפשרים להן להיות הרבה יותר עמידות לאורך שנים רבות. פרגולות מעץ עובדות תהליכי שיוף מרובים, צביעה וציפוי למען שמירה על העץ נגד פגעי הטבע והסביבה כגון שמש חזקה, גשם וממטרות. אפשרות נוספת שעומדת בפני כל מי שמעוניין לחדש ולרענן את מראה הגינה, החצר או המרפסת, היא לרכוש פרגולות חשמליות מתכווננות מאלומיניום. להבדיל מפרגולות העץ, אלו האחרונות ניתנות להזזה על ידי שלט.

התקנה של פרגולה בכל מקום בבית

אם ברצונכם ליהנות מימי השמש החמים בעונת הקיץ ולשבת תחת הפרגולה, ניתן ללחוץ על הכפתור על מנת לפתוח את השלבים של הפרגולה. פרגולות אלומיניום חשמליות ומתכווננות, הן עמידות בנוסף נגד מים ופגעי מזג האוויר הישראליים. ניתן להציב את הפרגולות כמעט בכל מקום בבית, על מרפסת הכביסה, בכניסה לבית, בגינה וכן במרפסת בקומות גבוהות. אין שום מקום כמעט שבו אין אפשרות להתקין פרגולות בהתאמה אישית: בבתים צמודי קרקע להגנה על הרחבה בגינה ובבתים רוויים להגנה על המרפסת מקרני השמש.

דקים סינתטיים

דק סינתטי

דק הוא משטח עץ שמתקינים מעל הריצוף או במקום ריצוף והוא מהווה את אחד מהפיתרונות הפופולאריים ביותר לעיצוב שטחים חיצוניים בבית בקלות ובנוחות לקבלת תוצאה אסתטית ונעימה. יצירת משטח בשיטת של דקים הן בגינות ובבריכות והן במרפסות גדולות, במרפסות גג ובגגות שטוחים, היא פיתרון מעניין מבחינה עיצובית ומוצלח מהבחינה הפרקטית. הטכניקה הרב שלבית נחשבת למקובלת במסגרת בניית דק. בשלב הראשון מכינים את הקרקע, לאחר מכן את התשתיות ולבסוף מניחים את קורות הדק.

דקים מעץ

ישנה חשיבות גבוהה להכנה מקצועית וטובה של התשתית מאחר ותשתית לא ישרה או לא יציבה דייה תוביל לסדקים ועיוותים. לרוב דקים נעשים מקורות עץ מסוג אורן, איפאה, טיק וקומרו. לכל עץ מסוג כזה יש חסרונות ויתרונות והוא נבדל מחברו באיכות, בקשיות, בעמידות, בטיפול התקופתי שמצריך, במראהו ובמחיר כמובן. החיסרון הבולט של דקים מעץ הוא הצורך לטפל בהם למניעת ריקבון בעץ והעובדה שהם רגישים באופן יחסי לשריטות ושחיקה ועשויים בנוסף לאבד את צבעם המקורי.

דקים סינתטיים

דק סינתטי נבנה בשיטה דומה לזו של כל דק עץ רגיל הכוללת יסודות, עמודי הגבהה וקורות נושאות. השוני הוא שהקורות העליונות של דק זה, כלומר המשטח שעליו דורכים, לא נעשות מעץ אלא מחומרים מלאכותיים סינתטיים. לוחות אלו דומים מבחינת המראה והתחושה שמעניקים לקורות העץ, אך מורכבים מפולימרים- חומרים פלסטיים קשיחים. ללוחות אלה ישנם כמה יתרונות מרכזיים ביחס לדקים מעץ רגיל ויש להכירם. קורות הדקים המלאכותיים הן בעלות חזות אחידה, מגיעות באותו הגוון, הטקסטורה, הגודל והרוחב.

דק מלאכותי מול דק טבעי מעץ

להבדיל מעץ טבעי, קורות של דק סינטטי הן ישירות כמעט לחלוטין מבלי עיוותים או כיפופים. בצורה זו ניתן ליצור דקים עם מראה אחיד בהתאמה לעיצוב המבוקש וליצירת הרמוניה מלאה ואחידה שכמעט ולא ניתן להשיגה באמצעות בנייה של דקים מעץ סטנדרטיים. בנוסף קורות דק מלאכותי לא מחייבות כלל תחזוקה. תחזוקת דקים מעץ מהווה את אחד מהחסרונות המרכזיים שלוב וברוב המכריע לא נעשית כהלכה. התוצאה היא שחיקה מהירה יותר הדק, סדקים, עיוותים, פיצוצים ואובדן המראה האחיד של הדק.

 

מחסן גינה דמוי עץ

מחסן גינה דמוי עץ

אם גם אתם מעוניינים לרכוש מחסן גינה מעץ אך חוששים מעמידות המוצר או האמינות שבחשיפתו לתנאי חוץ, או מהעבודה הקשה שתוטל עליכם להחזיק את המחסן כך שלא יתבלה מהר – ניתן לרכוש מחסן גינה דמוי עץ: מחסן העשוי מפלסטיק אך צבוע בצבעי העץ הטבעי.

יתרונותיו של מחסן גינה דמוי עץ

  • נראה כמו מחסן מעץ אמתי מבלי הצורך בפעילויות תחזוקה מפרכות.
  • זול יותר ממחסן מעץ אמתי בשל החומרים היקרים מהם מפיקים מחסן עץ.
  • עמיד ונשמר למשך שנים רבות.
  • ייתכן מחסן דמוי עץ להרכבה עצמית – חוויה לכל המשפחה.
  • קל לניוד כאשר עוברים דירה.

כיצד מומלץ לרכוש מחסן גינה דמוי עץ?

בראש ובראשונה, בהתאם למידות של המיקום להצבת המחסן בחלל החצר. לאחר שזיהיתם את הדמים הנכונים עבורכם, עברו לחקור את מבנה האחסון בכל דגם ודגם ורכשו מחסן גינה דמוי עץ המכיל מדפים ומגירות והתקני אחסון נוספים – כנדרש לכם.

תוספות למחסן גינה

חשוב לבחור תוספות של מדפים ותאי אחסון בנוסף למחסן שקניתם. ניתן לשדרג אותו עם חלקים ייעודיים שיכולים להתחבר למחסן שברשותכם. מחסן גינה דמוי עץ מאפשר לכם שדרוגים הן כלפי חוץ: להוסיף עוד תאים, והן כלפי פנים: להוסיף מדפים ומגירות בהתאם לצורך.

חשיבותו של מחסן הגינה לנוף הביתי

מחסן הגינה חשוב לכל מי שיש לו חצר פרטית בבית בין אם זה בפתיו של בניין או צמוד קרקע. חצר עם צמחייה היא אזור הדורש תחזוקה, וגם אם יש לכם דשא סינתטי – ייתכן כי תרצו שיהיו לכם מספר שיחים מצמחים אמתיים, וזה כאמור דורש תחזוקה הכוללת רכישת כלי עבודה חקלאיים, ואותם יש לאחסן במחסן גינה. מחסן גינה טוב גם למי שקוצר את היבול ואת הזרדים שקצר יכול לאחסן במחסן ולהשתמש בהם לעתיד או למסור אותם לפינוי גזם בהמשך.

מחסני גינה במחירים מיוחדים

ניתן למצוא מחסני גינה במחירים מיוחדים ומפתיעים במיוחד לרגל הקיץ. תנאי התשלום של כל מחסן גינה – מיטביים וגמישים ביותר. מהרו ורכשו מחסני גינה דמויי עץ, והגשימו חלום של מחסן בעיצוב כפרי מבלי שתצטרכו לתחזק אותו בהיקף רב.

 

 

מחסן מתכת לגינה

מחסן גינה מתכת

אם גם אתם תרים אחר מחסן גינה מתכת היא אחד מהחומרים הנחשקים ביותר עבורו. הוא חזק ועמיד, וניתן להצבה בחוץ כל ימות השנה. גם מתכות הזוכות להכרה ידועה לשמצה בשל היותן מחלידות זוכות למיטב הגנות האל חלד שמאטות או מונעות כליל את החמצון הצפוי.

מחסנים חזקים ויציבים

מדובר במחסני גינה שחוזקה ויציבות הן תכונותיהם העיקריות. הם נשארים קבוע על הקרקע, יציבים, ולא נותנים תחושה של חוסר יציבות אפילו במזגי אוויר קשים במיוחד. חשוב להקפיד על מספר כללי אצבע לרכישת מחסן גינה מתכת על מנת שהקנייה שלכם תצא מוצלחת במיוחד.

בררו היטב את צרכי האחסון שלכם

כאשר מדובר על מחסן גינה מתכת היא אחד החומרים שקשה יותר לערוך בהם שינוי. בעוד אשר עץ ופלסטיק ניתנים לשדרוג על ידי מדפים נוספים ותאים שאינם במפרט, כאשר עושים אותה פעולה במתכת זה דורש ריתוך מקצועי ממושך, ולכן עדיף מראש לרכוש את המחסן שמתאים למפרט שלכם. לכן, יש לברר היטב מה תרצו לאחסן ועל פי כך לרכוש מחסן בהיקף המתאים, ועם תאי הזיווד הנכונים. רצוי תמיד לרכוש מחסן גדול יותר במידה וטעיתם או במידה ויתווספו בעתיד רכיבי אחסון בלתי צפויים.

בחרו את המחסן מבחינה עיצובית

ניתן לרכוש מחסן גינה ממתכת דמוית עץ, הצבועה באמצעות טכניקות צביעה ייחודיות וחדשניות: טכניקות המחקות אחד לאחד את העץ הטבעי. כמו כן, ניתן לרכוש מחסן גינה המתאים יותר לבתים בעיצוב הייטק על טהרת האופווייט והאפור. חשוב להתייעץ בנושא עם מחלקת העיצוב של מחסני הגינה על מנת להטמיע בגינתכם עיצוב יפה, מתאים ודקורטיבי במיוחד: כזה אשר יפגין נוכחות אמת בגינתכם.

הזמינו הובלה והתקנה

חשוב להזמין הובלה והתקנה למחסן ולוודא שהם יוצאים לביתכם במועד שסוכם. מומלץ לוודא שמי מכם יהיה בבית במועד, ולא רק הילדים, על מנת שתוכלו לצפות מקרוב בפונקציות השונות במחסן שיודגמו על ידי המתקינים ולהכיר את הרכש החדש שלכם מקרוב. מחסני גינה ממתכת נעשו פופולריים מאד בעת האחרונה בייחוד בשל העובדה שהם יכולים לדמות מחסני עץ באמצעות טכניקות צביעה חדישות. זה מאפשר לצרכנים לא להוציא על תחזוקה שוטפת משאבים נכבדים ועדיין ליהנות ממחסן המעוצב בנוסח אותנטי זה

מחסן גינה עץ

מחסן גינה עץ

מהם מחסני גינה מעץ עמיד? כיצד נדע מהו מחסן גינה עץ שיתאים לצרכים שלנו בבית? מה חשוב לדעת בטרם רכישת מחסן גינה עץ?

אם אתם מעוניינים ברכישת מחסן גינה עץ הוא החומר האיכותי ביותר, וזאת משום שהעצים העמידים באמת: טיק, סקויה, אפיטונג, קומרו, ואיפאה – מחזיקים זמן רב יותר מאשר סגסוגת לא מוצלחת של מתכות העלולה לייצר חלודה. להלן שלבי ההדרכה המומלצים לקניית מחסן גינה שלכם.

בחרו מחסן גינה על פי היקף התכולה שלכם

מחסני גינה ניתנים לצריכה במגוון רחב של גדלים. חשוב להכיר אותם היטב, ולבחור מחסן על פי ההיקף שלך התכולה. ישנו הבדל בין אחסון זמני של דשנים, לבין מחסן שאמון על כל כלי הגינון האלקטרוניים שלכם, לרבות מכסחת הדשא. לכן, חשוב לבחור במחסן שאכן ישרת אתכם ויכיל בפנים מקום לכל התכולה שברצונכם לאחסן.

בחרו מחסן מעץ משובח ועמיד

חשוב שהמחסן יהיה עשוי מאחד מעצי הבוטיק הידועים כעצים עמידים לשהייה בחוץ: אפיטונג, קומרו, טיק, איפאה, וכד'. עצים אלו מקבלים תעודת אחריות נגד ריקבון בעלת 7 שנים בממוצע. לחילופין, ניתן לרכוש מחסן מעץ חלש יותר שעבר חיזוק באמצעות סנתוז כימי – אולם עדיף לרכוש מחסן מעץ חזק באופן טבעי הן משום שהוא יהיה חזק ועמיד יותר, והן בשל תופעות לוואי שעשויות להתגלות במחסן עם העץ המסונתז: הפרשת ריחות לא נעימים, התבלות מהירה, וכד'.

בחרו את תנאי ההרכבה המועדפים עליכם

ניתן לבחור מחסן עץ להרכבה עצמית או מחסן שבונה מוסמך מטעם החברה מרכיב בביתכם. חשוב לתת לזה התייחסות, שכן לא כל לקוח מעוניין להרכיב לבד את המחסן שלו, ולחילופין ישנם כאלו שיהיו מעוניינים בכך הןם מטעמי אתגר, והן מטעמי חיסכון בעלות של הרכבה מקצועית.

שירות מלא מטעם חברת השיווק

אספקת רכיבים חלופיים, אפשרות לשדרוג המחסן על ידי קניית מדפים/תאים נוספים, וטיפול בתקלות ובבלאי. גם לאחר שתפוג תעודת האחריות – תספק החברה מידע על מחסני גינה חדשים מעץ שנמצאים במלאי על מנת לשמור אתכם מעודכנים במידה ותחליטו לשדרג שוב את מחסן הגינה.

מחסן גינה גוון אגוז

מחסן גינה בגוון אגוז

מהו מחסן גינה בגוו אגוז? מדוע כדאי שיהיה לי אחד כזה? כיצד בא לידי ביטוי עיצובו של המחסן? מהי הייחודיות של מחסן הגינה כשהוא בגוון אגוז?

מחסן גינה בגוון אגוז הוא מחסן עץ או דמוי עץ הצבוע בצבע קליפתו של אגוז הפקאן – חום בגוונים שונים – מחום כהה ועד לצבעים בהירים יותר, ממש כמראה האגוז. המסקנה היא – שמחסן דקורטיבי ויפה יעבה לכם את החצר וישפר לאין ערוך את המראה שלה.

היפגשו עם יועצי העיצוב הנבחרים שלנו

הם יסייעו לכם לבחור מחסן דקורטיבי ויפה אשר משתלב היטב עם הנוף בחצר שלכם. בנוסף, הם יכווינו אתכם למחסן המיועד לתכולה שתרצו להכיל בפנים. רכישת המחסן בסופו של דבר תהיה על פי הצרכים שלכם הן בעיצוב שלו והן בעבודה המעשית בו.

בחרו אביזרים נוספים למחסן: מדפים ותאים לציוד נוסף

אם המחסן כבר הותקן אצלכם ונוכחתם לדעת שצריך עוד מדפים ועוד תאים, ניתן לחזור לחנות ולרכוש אותם בהתאם לצרכים שלכם. מחסן גינה בגוון אגוז מכיל לא מעט פריטים בעלי דקורציה דומה שניתן להוסיף אליו והוא עדיין ייראה עשיר מבחינה עיצובית.

עיינו היטב בנספח ההוראות של המחסן

בנספח יוסבר על הזיוודים והתקני האחסון המיוחדים של המחסן. חשוב לקרוא ולהפנים זאת היטב. כך, גם תוכלו לייעל את אופן האחסון שלכם בתוך המחסן, וגם לחסוך במקום בתוכו על מנת להותיר מקום לציוד נוסף בעתיד.

התעדכנו במבצעי החנות בעתיד אודות מחסן גינה בגוון אגוז

החנות מייבאת לתוכה מחסנים רבים בעלי גוון אגוז וגוונים חומים נוספים. מומלץ לוודא שאתם מעודכנים על מנת שאם תבקשו יום אחד להחליף מחסן או אפילו לרכוש חלקים למחסן הקיים – תהיה לכם את ההזדמנות לעשות זאת, הפעם – כלקוחות וותיקים של החנות.

שירות ואחריות של רכיבי המחסן

שירות ואחריות יינתנו על כל רכיביו של מחסן הגינה: החל מתיקוני דלתות פתיחה ועד להחלפת חלקי פנים. בנוסף, החברה מעמידה לרשותכם מענה טלפוני נגיש בכל שעות העבודה – להתייעצויות בנושאים שונים הקשורים למחסן גינה זה או מחסני גינה נוספים בהם אתם מתעניינים.

סוככים לגינה

סוככים לגינה

מדוע סוככים לגינה הם פריט חשוב ?

הגינה שלכם עלתה לכם הרבה מאוד כסף. זה התחיל כשקניתם את הבית והוספת לא מעט כסף רק כדי לזכות בבית עם גינה, פינה שאפשר לשבת בה עם כל המשפחה וליהנות מזמן איכות. זה המשיך עם הקמת הגינה, שתילת הדשא, העצים, השיחים, הפרחים וכל העיצוב הכללי שלה, וזה ממשיך כל הזמן עם השקיה וטיפול רצופים בגינה. בסופו של דבר, כל אלה נועדו כדי שאתם תוכלו ליהנות מזמן איכות בגינה שלכם, לשבת באוויר הפתוח במהלך היום בשעות בין הערביים או בלילה, וליהנות מהפינה הקטנה שלכם בטבע. אלא שהשמש לא תמיד מאפשרת לכם לעשות את זה, והשמשיה שהתקנתם לא ממש מספקת לכם צל בשעות אחר הצהריים למשל.

black and white striped sunblinds

התקנת סוכך המעניק צל לאורך כל שעות השמש

צל הוא דבר דינמי שזז בהתאם לזווית השמש, ואם לא תתקינו סוכך מספיק גדול, כנראה שלא תוכלו לעולם להגיע למצב שבו יש לכם צל מלא לאורך כל שעות היום. הפתרון הוא פשוט, להתקין סוכך במידה המתאימה, כזאת המכסה את כל שטח הגינה ומאפשרת לכם ליהנות משעות רצופות של צל גם כשהשמש קופחת ממעל. ישנם סוגים רבים של סוככים, הנבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, באופן ההתקנה שלהם, בעמידות שלהם ברוח וברטיבות, ביכולת שלהם להיפתח ולהיסגר או לחילופין להישאר קבועים כל הזמן ועוד. את הבחירה של הסוכך המתאים לכם ביותר אתם רוצים לבצע עם איש מקצוע המתמחה בתחום זה, ויודע להמליץ לכם על הסוכך המתאים ביותר לגינה שלכם על מאפייניה השונים.

סוככים להגנה מהשמש והגשם

סוככים להגנה מהשמש והגשם

בחירה מתוך סוגים שונים של סוככים

תוכלו לבחור סוככים מעץ המעניקים נופך אינטימי וחמים לגינה, אך בדרך כלל קבועים ולא ניתן לשנות את גודלם, זוויתם או מיקומם. לחילופין, תוכלו לבחור סוכך עשוי בד, או ברזנט מעוצב הנפרש בין שתי זרועות אותן ניתן לכוונן בכל רגע נתון, הן באופן ידני והן באופן חשמלי. ישנם סוגים רבים של סוככים מהם תוכלו לבחור, וכעת כל שנותר לכם הוא למצוא את איש המקצוע המתאים שיוכל לסייע לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

דק למרפסת

בניית פינת ישיבה עם דק אורן

אם את הגינה הכניסה לבית, לבית הקפה או לבית הארחה שלכם מאפיינת שכבת אדמה משעממת וחומה, או אדמת טרשים שאין אפשרות לטפח עליה דשא או גינה – חשוב שתשקלו בניית דק אורן קל לבניה העשוי מחומרים קלים לבניה שאינם כבדים גם מבחינת המחיר והתחזוקה השנתית. אז כיצד ניתן לעצב פינת ישיבה באמצעות דק אורן? כל העיצובים המדהימים בהמשך…

פינת ישיבה בגוונים בהירים…

עץ האורן ידוע בגווניו הבהירים למרות וכמו כל עץ הוא ניתן לצביעה במגוון צבעים, ובכל זאת רוב מעצבי דק האורן מעדיפים להשאיר את הדק בגוונים הטבעיים הבהרים של העץ ולעיתים למרוח לכה מבריקה על העץ למראה המבריק או לכה מט לגימור ושימור העץ. לפינות הישיבה בשילוב העץ אורן – ניתן לשלב שולחן עץ מסיבי עשויות גם הן מקורות עץ האורן ולעיתים ניתן לבנות את השולחן ואלמנטים נוספים משאירות עץ שנותרות מבניית הדק – מה שמקנה מראה אחיד ומעניין בעיצוב. אוהבי החיים הטובים יכולים לשלב ג'קוזי קטן או גדול בדק ויש לדאוג כי העץ יהיה עמיד למים ולשמר אותו מידי שנה במקרה של התקנת ג'קוזי או בריכה במקום.

ג'קוזי משולב בדק אורן

ג'קוזי משולב בדק אורן

פינת ישיבה עם גינה

דק אורן מאד פופולארי לשילוב עם גינה וניתן לבנות גינה קטנה בשולי הדק על ידי בניית אדניות מאותו חומר עץ האורן ומילוי באדמת קומפוסט טובה תוך שתילת פרחים רב שנתיים שיחזיקו מעמד כל השנה באותן אדניות מלבלבות. בנוסף על גבי הדק ניתן להעמיד עציצי חרס חברוני גדולים ויש מעצבים האוהבים לשתול עץ במרכז הדק או לחלופין לבנות את הדק מסביב לעץ מרכזי כך שיוצר מראה מיוחד ומרהיב של דק בנוי סביב עץ.

 

שילוב של דק אורן עם אבנים שונות …

עוד אלמנט מעניין בעיצוב פינות ישיבה עם דק אורן הוא עיצוב דק בשילוב אבנים ממגוון סוגים. העיצוב מתאפיין בבניית דק באופן רגיל עם השארת שוליים להנחה ושילוב של אבנים בשולי הדק. האבנים הפופולאריות הן אותן חלוקי נחל, אבני מדרך גדולות המשמשות למסלעות בדרך כלל, אבני טוף, חצץ ועוד. השילוב הנוצר הוא מרהיב ומאפשר יותר עניין בעיצוב ושינוי מרענן לגינה.

האם כדאי לצפות את הדק?

ציפוי הדק משתנה בין אוהבי המראה מבריק לאוהבי המראה הטבעי, את הדק ניתן לצפות בלכה בגימור מט למראה טבעי או בציפוי מבריק למראה יוקרתי מבריק יותר. תחזוקת הדק מתבצעת על ידי הברשת הדק פעם בשנה על ידי מטאטא כביש וניקוי באמצעות מים חזקים על גבי הדק וניקוי באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים (מידי פעם יזדקק הדק לצביעה וציפוי מחדש על מנת להקנות לו מראה חדש ורענן).

אם הדק נחרץ או שהוא סובל ממרקם קוצני חשוב להזמין את אנשי המקצוע על מנת לתקן את הדק ולהחזיר אותו למצב תקין וחלק.

דק איפאה

סגולותיו של דק איפאה

עץ האיפאה הוא עץ קשיח ואיכותי שרק משתבח עם השנים, המגיע אלינו מדרום אמריקה הרחוקה על מנת לשמש לנו לבניית דק תוך מינימום תחזוקה ומקסימום יוקרה. אז מהו עץ האיפאה הכה מבוקש, היכן ניתן להשיגו, מהן העלויות ואיך מעצבים חצר עם דק איפאה מרהיב? כל התשובות בהמשך…

מהו עץ האיפאה?

עץ האיפאה הוא עץ גבוה מאד הצומח בדרום אמריקה והוא עץ קשיח ביותר בעל גוונים חומים, העץ הוא בעל צפיפות גבוהה של חלקי עץ ההופכת אותו לעמיד וקשה במיוחד (עץ האיפאה ידוע במגוון שמות כגון: טבקו, קומרו או שמפיין). האיפאה הוא אחד מהעצים הנחשבים המבוקשים והאיכותיים ביותר בעולם והוא נחשב עמיד ביותר בפני – שחיקה, נזקי הזמן, נזקי הסביבה, אקלים קשה מזג אוויר, סופות, גשמים וכדומה והוא פופולארי בבניית דקים, ריהוט, בניית בתים, מרפסות רצפות פרגולות, מחסנים ועוד. תחזוקת העץ אינה רבה ויש לעבוד עימו עם מקדחים מיוחדים כמו גם ברגים ומסמרים חזקים ועוצמתיים וזאת משום שהוא עבה וחזק ומשקלו גבוה יחסית לשאר העצים, ועל כן את האיפאה מתקינים על משטחים עמידים שיכולים לשאת את משקלו הגדול והמסיבי. עם השנים מקבל העץ גוון חדש וטוב יותר בניגוד לעצים אחרים המתיישנים ודורשים חיזוק וצביעה וזאת כי הוא עשיר בשמן הנובע מתוך העץ.

היכן ניתן להשיג דק איפאה?

דק איפאה מייבאים בייבוא מיוחד מדרום אמריקה או מארצות הברית לאחר שעבר עיבוד וניסור. כאשר אנו רוכשים את סוג העץ חשוב לעבוד עם חברות ואנשי מקצוע העוסקים בשיתוף פעולה עם אדריכלים, מייעצים לבעלי בתים שרוצים לבנות בעצמם ומאפשרים שירותי בנייה ותיקונים באלמנטים שנבנו מעץ האיפאה.

מהם המחירים של דק איפאה

מחיריו של עץ האיפאה אינם זולים יחסית לעצים אחרים המשמשים לדק ומרפסות והם עולים סביב 450-650 ש"ח למ"ר בממוצע. העץ נחשב יקר יותר מעצים אחרים ולכן הוא מתאים לאנשים בעלי תקציב רב או לאנשים הרוצים להשקיע בריצוף או במבנה שיחזיק לאורך זמן בהשקעה שאומנם לא תהיה זולה אך הינה חד פעמית ואינה דורשת תחזוקה יקרה.

עיצוב באמצעות עץ איפאה

עיצוב באמצעות עץ איפאה מדהים ביופיו והוא מתמקד בעיקר במשטחי דריכה ארוכים בעלי גוון חום אדמדם. הגימור המועדף בעיצוב הדק הוא גימור מט וזאת על מנת להשאיר את המראה הטבעי של העץ ולסייע בהשבחת צבעו עם השנים ושיפור מראהו.

מהו מגעו ומרקמו של דק איפאה

המגע של העץ מתחת לכפות הרגליים נעים מאד ולכן הוא מאד פופולארי בפינות ישיבה, במרפסות ובעיקר מסביב לבריכות וג'קוזי שם נוטים להסתובב יחפים ואפילו לשכב על הדק על גבי מגבת או אפילו ישירות על דק איפאה חשוף.

דק סינטטי

דק סינטטי

היכן ניתן להשתמש בדק סינטטי ?

דק סינטטי הוא פתרון נהדר לריצוף והוא מחליף בקלות ובחסכון את העץ המסיבי והיקר, וקל להרכיבו ולתחזקו. הדק הסינטטי עשוי מתרכובות של PVC או מתרכובות של שאריות עצים ודבקים הדחוסים יחד למקשה אחת של עץ קשיח והדק קל להרכבה והוא נחתך ללוחות עץ המשמשות להרכבת דק סינטטי. הדק הסינטטי האיכותי ביותר מיובא מארצות הברית ומשווק בישראל על ידי חנויות ואנשי מקצוע שונים ברחבי הארץ. הדק הסינטטי, למרות שאינו עשוי עץ אורן, עץ איפאה מסיבי או עץ דובדבן – נראה בגימור מצוין ואם שומרים עליו ומתחזקים אותו מידי שנה ניתן ליהנות ממנו שנים ארוכות. הדק זקוק לחידוש ותחזוקה שנתית וניקיון אותו ניתן לערוך באופן עצמאי תוך הברשה עם חומר ניקוי וצביעה או פיניש באמצעות חומר המתאים לדק.

דק סינטטי לעיצוב בריכות

אחד המקומות הפופולאריים להנחת דק סינטטי הוא מסביב לבריכות שחייה – דק סינטטי איכותי עמיד למים ולכן הוא פופולארי באזור של בריכות ג'קוזי וספא והוא פופולארי בבתי הארחה, מלונות ובתים פרטיים בהם קיימים אותם אלמנטים מפנקים. הדק הסינטטי מגיע במגוון גוונים והוא דומה מאד במראה לעץ ולכן ניתן לעצב איתו בקלות מראה של עץ נעים ונקי. את לוחות הדק ניתן להניח באלכסון או בצורה ישרה וניתן לשחק עם המרווחים בין הלוחות בעיצוב ובגודל הלוחות. ליד בריכות ניתן לרצף בדק סינטטי כהה ולהשלים את המראה עם ריהוט לבן לצורך מראה היוצר ניגודיות מעניינת בעיצוב הדק.

דק סינטטי לכניסות ומרפסות

עוד אחד מהמקומות בהם דק מסוג זה אופנתי ומשמש פתרון נהדר הוא כניסות לבתים פרטיים, ריצוף למרפסות פרטיות, ריצוף לחצרות כמו גם חצרות של בתי קפה, אולמות וגני אירועים וכניסות וחצרות של מסעדות. הדק קל לניקוי ותחזוקה ומאד כיף ונעים למראה שהוא מעוצב או צבוע בגוונים בהירים, הדק משתלב עם כל סגנון עיצוב וניתן להתאים על גביו שלל עיצובים וריהוט.

עיצוב גינה באמצעות דק סינטטי

ישנם חצרות בתים שלמרות שקיים ניסיון לשקם את האדמה, האדמה שבהם הם נמצאים היא אדמה טרשים, במקרים כאלה דק סינטטי משמש פתרון נהדר ליצירת גינה עם פינה ישיבה. הדק יהיה החלק המרכזי עליו נוכל להניח עציצים, אדניות, ואף במרכז הדק להניח עציץ גדול או פינה בה נשתול ונחייה פינת ירק משגשגת. הדק קל לניקוי ואינו סובל מרטיבות, כך שנוכל לפעול בכיף בגינה שלנו ולהעביר צינורות ומערכות השקיה תוך תחזוקת הדק והצמחים יחדיו. הצבעים הפופולאריים לדק יהיו בהירים וכדאי להחיות את הדק עם צבעוניות בגוונים רבים של צמחים שיאירו את פינת החמד בה תעבדו ושתוכל לשמש אתכם בכל ימות השנה ולהיות מקום המפלט שלכם מחיי היום יום הסואנים.

התקנת פרגולה

פרגולות עץ לעומת פרגולות אלומיניום – מה חשוב לדעת

פרגולה היא מבנה המחבר בין הבית לסביבתו החיצונית. פרגולה אפשר להרכיב בחצר, בגג או במרפסת הבית. אנשים משתמשים בפרגולות כבר אלפים בשנים. בימים עבורו, נועדו פרגולות רק לסיכוך בפני שמש וגשם; מאז, הרבה מים עבור בנהר הירדן ושימושי הפרגולות התרחבו והשתכללו, למשל – גם עבור גידול גפנים משתמשים בפרגולות כיום.
בימינו, פרגולות ממלאות מגוון של יעודים: הגנה מגשם, הצללה, נוי, הגנה לסוכה, חממות, גידול צמחיה מטפסת ועוד שימושים מיוחדים אחרים.

פרגולות עץ

כחומר בנייה דקורטיבי, עץ תמיד היה מוצר בזמינות גבוהה מה שהפך אותו לחומר הנפוץ ביותר לבניית הפרגולות הקלאסיות משך אלפי שנים. בחירה נכונה של סוג עץ וסוג גימור, קובעת את האווירה שתושרה בחלל בו הפרגולה מותקנת. מאחר שמדובר במבנה משמעותי וגדול בחצר הבית, הרי שהיא הפריט המעניק את הטון לסגנון העיצובי של חצר וקובע בכך את האווירה השלטת על החצר כולה.
על אף האמור, לפרגולות עץ חסרון מהותי: בלאי מהיר למדי: פגעי מזג האוויר (לחות, גשם, שמש וכדומה) מזרזים את תהליך ריקבון הפרגולה. מסיבה זו, פרגולת עץ מחייבת תחזוקה שוטפת, הכוללת תהליך של שיוף, צביעה מחדש, ולפעמים גם החלפת חלקים שעברו תהליך ריקבון מתקדם.

פרגולות אלומיניום

לעומת האמור, ישנן פרגולות אלומיניום. האלומיניום נחשב לחומר זול יחסית בשוק, בעל עמידות וגימור טובים. אלומיניום שעובר צביעה בתנור, ידע לשמור על מראהו משך כמה שנים טובות (גם כתלות במזג האוויר המשתנה) מבלי הצורך בטיפולים נוספים. כיוון שאלומיניום עמיד בפגעי מזג האוויר, הרי שפרגולות אלומיניום לכניסה או לחניה, מהוות חלופה הגונה למדי לפרגולות העץ המסורתיות.
פרגולות אלומיניום מעוצבות הן עמידות כל-כך, כך שבמקרים רבים תקבלו התחייבות לעשר שנות אחריות. על פרגולת עץ לעומת זאת (למרפסת, לחצר ולמקומות אחרים), תקבלו אחריות ארוכה הכוללת התניה בטיפול מונע באופן שוטף.

השוואת אורך ההתקנה

בנוסף לנושא הבלאי, הרי שפרגולות עץ סובלות מחסרונות נוספים, ביחד לפרגולות אלומיניום להצללה: חסרון אחד, הוא משך זמן ההתקנה הארוך: הכנת החומרים לבדה דורשת שיוף, חיתוך וצביעה בשתי שכבות הגנה. לפיכך, כלל תהליך התקנת הפרגולות אורך מספר ימים לכל הפחות; פרגולת אלומיניום טיפוסית, לעומת זאת, מותקנת תוך מספר קטן למדי של שעות.

עניין של משקל

חיסרון בולט שני ומהותי למדי, הוא עלות המוצר, הן עבור הטווח הארוך והבן עבור הטווח הקצר; פרגולת עץ היא כבדה יותר משמעותית מפרגולת אלומיניום, מה שמחייב את הקונסטרוקציה להיות יציבה וחזקה הרבה יותר, למשל – באמצעות קורה ארוכה וחזקה. קורה כזו עשוית אלומיניום תהיה פחות יקרה.
פרגולות מעץ או אלומיניום

פרגולות מעץ או אלומיניום

פרגולה היא התשובה לשהות בחוץ בקרב הבית או בגן אירועים. השאלה היא באיזה חומר לבחור, כאשר עץ ואלומיניום מתחרים על שני המקומות הפופולאריים ביותר. יש להקדים ולומר שלא ניתן להכריע באופן גורף עבור כל הסיטואציות, ועל כן יש לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון עלות, אופי התחזוקה, מיקום, נראות ואף סגנון, וכל זאת לצד העדפה אישית. רוב הפרגולות בהן נתקלים בבתים הפרטים יהיו מעץ. השאלה אם זה עניין של טרנד הינה שאלה חשובה, כיוון שכשבוחרים פרגולות, יש לבחור מה שנכון לכם ולא מה שנכון לאחרים.

יתרונות העץ

אז כך, ייתכן שפרגולות מעץ היא אכן טרנד, אך יחד עם זאת הן עונות על לא מעט פרמטרים פרקטיים. כך למשל חומר העץ לרוב יתאים לסובב אותו, (במיוחד כשהוא נמצא בחוץ בסמיכות לצמחייה והוא עומד הרבה פעמים על רצפת דשא או עץ), הוא יחסית זול, (תלוי באיזו אופציה של פרגולות עץ בוחרים), והוא עמיד ויציב. עם זאת אופציה זו מצריכה תחזוקה כגון צביעה, אך סה"כ יש צורך בצביעה אחת לחמש שנים, כך שסה"כ התחזוקה לא אמורה להוות שיקול.

יתרונות האלומיניום

בחירה באלומיניום מהווה בחירה מעט פחות שכיחה, אך אין להמעיט ביתרונות שלה. פרגולה מאלומיניום ראשית כל מבטיחה עמידות לאורך זמן כיוון שהחומר אלומיניום אינו רגיש לתנאי מזג האוויר המשתנים ובטח שאינו מחליד. שנית כל אופציה זו מאפשרת התקנה של סוכך חשמלי, כך שניתן ליהנות מנפלאות הקידמה גם בטריטוריה זו- עובדה שמאפשרת  ליהנות באופן אידאלי מכמות החשיפה או ההסתרה מהשמש, הרוח והגשם, דבר שמוביל למסקנה שמדובר על פתרון הרמטי ונוח.

שילוב

למי שמבקש להבטיח עמידות ארוכת טווח, למי שמבקש להבטיח לעצמו מוצר שלא מצריך לתפעל ולשמר, יכול לבחור באופציית האלומיניום, אך יש לבחור את האלומיניום בצבע שמדמה עץ, כך שניתן לשלב בין המראה הרצוי לבין תחזוקה אידאלית. עם זאת יש לדעת שאופציה זו אינה מאפשרת את ההרגשה הטבעית וההרמונית שפרגולת עץ מציעה, ועל כן יש לדעת שלא ניתן להשיג את הכול, כך שעל כל אחד לענות לעצמו מה עדיף לו, מה עומד בתקציב שלו ומה מייצר את המראה המבוקש.

פרגולות למרפסת

פרגולות מפלסטיק

לצד החומרים היותר מוכרים עבור בניית פרגולה, ניתן למצוא חומר נוסף שאומנם פחות מוכר בבתים הפרטיים, אך הוא כן קיים ועל כן טוב להכיר אופציה נוספת. מדובר על פרגולות מפלסטיק. כידוע חומר הפלסטיק עמיד מאוד בחוץ, ועל כך יעידו אינספור כיסאות הגינה השונים. פלסטיק אינו רגשי לרוח, שמש, תנודות, מכות ובנוסף הוא גמיש, ואם הוא נעשה כראוי, הוא גם לא יהיה רגיש לשמש ישירה לאורך זמן. על כן מי שבוחר באופציה זו יכול להיות רגוע לגבי התחזוקה, (אינה קיימת) ולגבי העמידות, (ארוכת טווח). בגדול מדובר על לוחות פלסטיק אטומים שמשלימים האחד את השני. אופי ההתקנה מבטיח חוזק מבני ואף הרמטיות מלאה, כך שאם יש שמש קופחת או גשם זלעפות, ניתן להישאר בחוץ, ליהנות מהמראות הטבעיים ומהגנה מלאה.

נראות של פרגולות מפלסטיק

לגבי נראות טוב לדעת שככול שהביקוש גובר, כך יוצאים יותר ויותר פרגולות מפלסטיק שונות. כך שהרבה אנשים בעלי סגנונות שונים יכולים למצוא את מבוקשם מבלי להתפשר. עם זאת יש לדעת שפרגולות אלו לא יראו לעולם כמו החומר הטבעי עץ, אך כן ניתן למצוא פרגולות שמדמות את החומר. על כן לפני שבוחרים בפרגולה הרצויה, יש לשאול את עצמכם איזה מראה מחפשים.

חומריות

לצד מגוון הסגנונות ניתן גם למצוא לא מעט חומרי פלסטיק שונים מהם מיוצרות הפרגולות. מדובר על פולי קרבונט, פי וי סי ופוליגל. הפולי קרבונט מגיע בצורה שטוחה וגלית, הוא מסנן קרינה מצוין, עמיד בפני אש, אינו דוהה ועמיד בפני אש, כך שבאופן כללי הוא מאוד מוצלח. פי וי סי עמיד בפני חלודה ומספק בידוד תרמי מצוין, וגם הוא נחשב עמיד ומגיע בצורה שטוחה או גלית. לבסוף הפוליגל ידוע בעמידות טובה בפני זעזועים, גם הוא מסנן קרינה  והייחוד שלו זה שהוא בעל שקיפות.

אטימות

מלבד אטימות החומר בפני גשם ומים, ראוי לציין גם את מרכיב האטימות של צבע הפלסטיק. לוחות שקופים מאפשרים כניסה יותר טובה של אור, משתלב היטב עם הסביבה ואידאלי עבור גידול צמחים מתחת לפרגולה. לעומת אופציה זו גם יש לוחות אטומים, והם כבר יוצרים מראה יותר מרשים שתופס את העין.

סוככים להגנה מהשמש והגשם

סוככים להגנה מפני השמש והגשם

סוככי שמש להגנה

מעוניינים להגן על עצמכם ועל משפחתכם מפני השמש או מפני הגשם? סוככי שמש כמסילות שיורדות על פני הקרקע הם פתרון מצוין שיוצרים מתחם הגנה כמעט מושלם. מדוע כמעט מושלם? משום שרוח יכולה לחדור בכל מקרה בין רווחי הסוכך לבין הקירות. מה עושים אם כך? אם אין קיר תומך בצד, רכשו סוכך עילי, סוכך מסך, שמהווה קיר מושלם, מדובר על בד שתלוי לצד הסוכך העילי שנשפך מטה. מדובר על פתרון זול, אך אם אתם  זקוקים לפתיחה חלקית של הבד, פתיחה שתאפשר מעבר, הפתרון אינו מושלם.

 

הפתרון המושלם נגד הרוח

מה עושים כדי למצוא את הפתרון המושלם נגד פרצות הרוח? יהיה עליכם להתקין סוכך מסך אמתי שמורכב מכבלים, זרועות או מסילות. רק כך תקבלו פתרון מושלם נגד הרוח. הבד הרי תפוס במסילות ואין פרצות שקורות לרוחות לחדור. מעוניינים בתחושת מרחב בין הבדים המותקנים? מומלץ להתקין סוכך מסך צדי שקוף שישמש חלון דרכו ייכנס האור ואתם תרגישו במרחב האין סופי הקיים סביבכם. סוככים של מסכים יכולים גם להיות עצמאיים ולהצליל אזורים חמים. סוככים גדולים קרויים סוככי וילון שפרוסים על כמה עשרות מטרים והם יכולים להיות מופעלים ידנית או חשמלית ולנוע על גבי כבלים, מסילות או מוטות.

 

התאמת סוככים למרפסת

ומה לגבי המרפסת בבית? כיצד תנצלו אותה היטב בימי השמש החמים ובימי הגשם השוטפים? סוככים משפיעים מאוד על האקלים כך שיהיה לכם נעים לשבת במרפסת גם כשהשמש בחוץ יוקדת וגם כשהחורף מתקרב ובא. הפתרון כלל לא יקר וזו בשורה משמחת! חשוב לדעת מה התפקיד לסוכך עבורכם. האם אתם מעוניינים בהתקנת הסוכך שיגן רק מפני השמש והגשם? האם אתם מעוניינים בסוככים שימוקמו מעל פרגולה קיימת? מה הגודל של המרפסת שעליכם לכסות? מה השעות העיקריות שאתם יושבים במרפסת? האם אתם זקוקים לאישור מוועד הבית? האם חשוב לכם שהסוכך יהיה חשמלי או ידני?

 

כל סוכך והפונקציה שהוא ממלא

סוגי סוככים שונים משפיעים על המחיר ועל הפונקציה שהם ממלאים. הסוככים הנפתחים יהיו עשויים בד או פלסטיק. סוככי זרועות לא יתאימו למקומות שיש בהם רוח נושבת חזקה. חשוב לדעת אם יש בסביבה אבק רב וכו'. חשוב להעמיק מול מתקין הסוככים מה הדרישות שלכם ולהתאים את הסוכך המושלם עבורכם. המראה שלו לא פחות חשוב! כי אסתטיקה היא גם עניין לא פעוט שיש לקחת בחשבון.